Tuba Nasır Yakısı (5 küçük 2 orta boy flaster)

Ürün Model Alanı

Genel Bilgi :

 Tuba Nasır Yakısı (5 küçük 2 orta boy flaster)

Tuba Antiseptik Nasır Yakısı, bölgesel olarak uygulanan, nasırların giderilmesinde kullanılan,ilaçlı,keçe yastıklı flasterdir. Bileşimindeki salisilik asit keratolitik özelliktedir;ayak tabanlarında,parmaklarda ve avuç içinde meydana gelen aşırı deri kalınlaşmalarının tedavisinde etkilidir. Asetik asit ise antiseptik bir madde olarak nasırın erimesi sırasında mikrop kapmasını önler. İlaçlı flasterler nasırların çok çabuk giderilmesini sağlar ve etkili bir kimyasal kombinasyon ile deri iltihabını önler. Keçe halka da ayakkabının acı veren baskısını azaltarak ayakları rahatlatır.

Kullanım Şekli:
Nasırın yerine ve büyüklüğüne göre,çeşitli boylardaki Tuba Nasır Yakılarından uygun olanı seçilir. İlaçlı yakı koruyucu yüzeyden ayrılarak mor renkli yüzey nasırın tam olarak üzerine yerleştirilerek yapıştırılır. Mor renkli,ilaçlı yüzeyin,nasır çevresine taşmamasına özen gösterilir. Tuba Antiseptik Nasır Yakısı,uygulandığı noktada 3 gün boyunca tutulmalıdır.Ardından yumuşamış olan nasır bir pens ile alınmalı,yerine bir miktar tentürdiyot sürülmelidir. Çok eski nasırlar için yeni bir Tuba antiseptik Nasır Yakısı daha 3 gün boyunca kullanılmalıdır.

Kullanım Alanı:
Tuba Antiseptik Nasır Yakısı ciltte oluşan nasırların giderilmesinde kullanılır.

Uyarılar & Önlemler


Kullanılmaması Gereken Durumlar: Şeker hastalarında,bebeklerde,sağlıklı ciltte,mukoz membranlarda , ben ve doğum lekeleri üzerinde kullanılmamalıdır. Gebelikte, laktasyonda, dolaşım sorunu olanlarda, iki haftadan fazla kullanım gerektiren durumlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Herhangi bir rahatsızlık,tahriş veya duyarlılık reaksiyonu olursa kullanımı durdurulmalıdır. 
Uyarılar / Önlemler: Tuba Nasır Yakısı uygulanırken,ayağın terli ve ıslak olmamasına,ilaçlı bandın yerinden oynamamasına ve ilacın nasır üzerinden sağlam deriye kaymamasına dikkat edilmelidir.Tuba Nasır Yakısı, ayak üzerinde kaldığı sürece ayak yıkanmamalı,temizlik ıslak bir havlu ile silinerek yapılmalıdır. İlaçlı yakıya su değdirilmemelidir. Herhangi bir rahatsızlık tahriş veya duyarlılık reaksiyonu olursa kullanımı durdurulmalıdır. 
Yan Etkiler / Advers Ekiler: Problemli bölgenin etrafı ile temas halinde olan sağlıklı ciltte bölgesel tahriş meydana gelebilir. Bu durumda ilaç kullanımı geçici olarak durdurulmalı;yeniden kullanılmaya başlandığında ilacın yalnızca sorunlu kısma temas etmesine özen gösterilmelidir.